Нарко-статистика (довідка)

У цьому пості зібрано статистичні дані щодо наркозалежності в Україні, а також в інших країнах, новини, актуальні теми.

19.04.2017

Національна криза опіоїдів у США.

Від 2016 року, а найбільше від минулого, 2017 року, в США розпочалася державного масштабу боротьба із наркоепідемією та її руйнівними наслідками.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - opioids-infographic-640x495.jpg

Ця загально національна кампанія підтримана на найвищому рівні, особисто Президентом США, Д. Трампом! Уявіть собі, панове, подібну ситуацію?!

Американці дослідили, що в популяції не іспанських чорношкірих протягом 2012-15 років смертність від передозування кокаїном в США сягнула 7,6 осіб/100 тис. населення (проти  5,45 від передозування героїном) для чоловіків. Чорношкірі жінки використовують обидва препарати трохи меншими темпами, ніж чоловіки, але кокаїнова тенденція в передозуванні також очевидна.

Більше про американську опіоїдну епідемію.

19.04.2017

Президент Трамп створив президентську комісію з боротьби з наркоманією та опіоїдною кризою*. Прийнято відповідний законодавчий акт – 21st Century Cures Act, за яким у 2 етапи буде профінансована т.зв. Державна грантова цільова відповідь на кризу.

* Про американську опіоїдну епідемію.


Секретар Департаменту охорони здоров’я та соціальних послуг (HHS), Tom Price заявив: HHS керуватиме виконанням грантових проектів (State Targeted Response to the Opioid Crisis Grants) на загальну суму 485 млн. $ для всіх без виключення  50 штатів США. Ці гранти надаватимуться Substance Abuse and Mental Health Services Administration (SAMHSA). Подано обсяги фінансування штатів та територій.

Tom Price зазначив: “опіоїди відповідають за понад 33 000 смертей у 2015 році”, та додав: “Ми не можемо продовжувати втрачати громадян нашої країни від наркоманії”.

HHS для боротьби з опіоїдною кризою визначила пріоритетність 5 конкретних стратегій:

  1. Поліпшення доступу до послуг з лікування та відновлення;
  2. Сприяння застосуванню антипередозувальних препаратів;
  3. Посилення нашого розуміння епідемії шляхом поліпшення спостереження за станом громадського здоров’я;
  4. Надання підтримки передовим дослідженням щодо болю та наркоманії
  5. Просування кращих практик боротьби з болем.

30.10.2017

  1. статистика передозувань в США: впродовж 1999-2010 р.р. обсяг продажів опіоїдних анальгетиків (знеболювальних) збільшився майже в 4 рази;
  2. це відбулось паралельно з майже 4-кратним збільшенням виписки кількості опіоїдів (наркотичних знеболювальних), майже в 6 разів більше смертей від передозування та прийому лікування наркоманами за той же період часу.
  3. в результаті зловживання опіоїдними анальгетиками медичні витрати щороку збільшуються на 72 млрд. $
  4. у 2013 р. відпущено опіоїдів за рецептом близько 15 млн. осіб (у віці 12 років і старше), а в вересні 2017 – 6,5 млн. особам

*  Щорічний звіт про нагляд за ризиками та наслідками, пов’язаними з наркотиками – США, 2017 рік від Centers for Disease Control and Prevention (Центр контролю і профілактики захворювань, США)

20.09.2017

Споживання ПАВ в США

Додаткові дані від Барометра поведінкового здоров’я SAMHSA – 2014 (PDF | 3,9 Мб) показують, що:

Позначки:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.