Нарко-статистика (довідка)

У цьому пості зібрано статистичні дані щодо наркозалежності в Україні, а також в інших країнах, новини, актуальні теми.


19.04.2017

Національна криза опіоїдів у США.

Від 2016 року, а найбільше від минулого, 2017 року, в США розпочалася державного масштабу боротьба із наркоепідемією та її руйнівними наслідками.

Опіоид Інформація Графік, посилання на доступну версію слідує

Ця загально національна кампанія підтримана на найвищому рівні, особисто Президентом США, Д. Трампом! Уявіть собі, панове, подібну ситуацію?!

Американці дослідили, що в популяції не іспанських чорношкірих протягом 2012-15 років смертність від передозування кокаїном в США сягнула 7,6 осіб/100 тис. населення (проти  5,45 від передозування героїном) для чоловіків. Чорношкірі жінки використовують обидва препарати трохи меншими темпами, ніж чоловіки, але кокаїнова тенденція в передозуванні також очевидна.

Більше про американську опіоїдну епідемію.

19.04.2017

Президент Трамп створив президентську комісію з боротьби з наркоманією та опіоїдною кризою*. Прийнято відповідний законодавчий акт – 21st Century Cures Act, за яким у 2 етапи буде профінансована т.зв. Державна грантова цільова відповідь на кризу.

* Про американську опіоїдну епідемію.

Секретар Департаменту охорони здоров’я та соціальних послуг (HHS), Tom Price заявив: HHS керуватиме виконанням грантових проектів (State Targeted Response to the Opioid Crisis Grants) на загальну суму 485 млн. $ для всіх без виключення  50 штатів США. Ці гранти надаватимуться Substance Abuse and Mental Health Services Administration (SAMHSA). Подано обсяги фінансування штатів та територій.

Tom Price зазначив: “опіоїди відповідають за понад 33 000 смертей у 2015 році”, та додав: “Ми не можемо продовжувати втрачати громадян нашої країни від наркоманії”.

HHS для боротьби з опіоїдною кризою визначила пріоритетність 5 конкретних стратегій:

  1. Поліпшення доступу до послуг з лікування та відновлення;
  2. Сприяння застосуванню антипередозувальних препаратів;
  3. Посилення нашого розуміння епідемії шляхом поліпшення спостереження за станом громадського здоров’я;
  4. Надання підтримки передовим дослідженням щодо болю та наркоманії
  5. Просування кращих практик боротьби з болем.

30.10.2017

  1. статистика передозувань в США: впродовж 1999-2010 р.р. обсяг продажів опіоїдних анальгетиків (знеболювальних) збільшився майже в 4 рази;
  2. це відбулось паралельно з майже 4-кратним збільшенням виписки кількості опіоїдів (наркотичних знеболювальних), майже в 6 разів більше смертей від передозування та прийому лікування наркоманами за той же період часу.
  3. в результаті зловживання опіоїдними анальгетиками медичні витрати щороку збільшуються на 72 млрд. $
  4. у 2013 р. відпущено опіоїдів за рецептом близько 15 млн. осіб (у віці 12 років і старше), а в вересні 2017 – 6,5 млн. особам
*  Щорічний звіт про нагляд за ризиками та наслідками, пов'язаними з наркотиками - США, 2017 рік від Centers for Disease Control and Prevention (Центр контролю і профілактики захворювань, США)

20.09.2017

Споживання ПАВ в США

Додаткові дані від Барометра поведінкового здоров’я SAMHSA – 2014 (PDF | 3,9 Мб) показують, що: