Елеос збирає кошти на авто для виїзної паліативної служби

Відомо, що Україна на сьогодні значно відстає від розвинутих країн у сфері надання паліативної допомоги паліативним пацієнтам (останнє місце в Європі за індексом якості смерті, 2016 р.). Від 2009 року в Україні зроблено декілька кроків з інтеграції паліативної допомоги до системи соціального захисту через створення у всіх районах столиці відділень паліативної медицини та хоспісів, виїзних мобільних бригад для надання відповідної медичної та соціальної допомоги хворим вдома та психологічної – членам їхніх родин. Подібні проекти функціонують також у Києві, Рівному, Івано-Франківську та Виноградові.

Тим не менше, на сьогодні (2017 рік) в Одеському регіоні не існує жодного відділення паліативної допомоги та хоспісу, хоча кількість хворих, з паліативним статусом (включно із членами їхніх родин) за різними оцінками складає близько 28 тисяч осіб, в тому числі близько 1500 дітей, (аналітичний звіт за результатами гранту від МФ Відродження у 2016-2017 р.р.).

Підвищити якість життя осіб з невиліковними хворобами можливо саме завдяки паліативній допомозі, яку можна наблизити до споживача за допомогою виїзної паліативної служби. Остання якнайкраще виконує один з найважливіших постулатів Європейської декларації з паліативної допомоги (2014 р.):

“…надати пацієнтам та їх сім’ям своєчасний доступ до паліативної допомоги відповідно до рівня їхніх потреб”.

Подібна, виїзна форма надання паліативної допомоги – визнаний у всьому світі спосіб підвищення якості життя паліативних пацієнтів на дому, яка, звісно, потребує мобільності – транспортного засобу.

Паліативний підхід дає можливість забезпечити хворого комплексною, всебічною допомогою, яка у м. Одесі фактично не реалізована. На сьогодні в Одесі не існує жодного відділення паліативної медицини та хоспісу, проте кількість хворих, в тому числі дітей, з паліативним статусом (включно із членами їхніх родин) за різними оцінками складає понад 500 осіб. Одним з кроків до доступності паліативної допомоги в Одесі є саме створення виїзної паліативної служби, яка є мобільною, економічно вигідною та комплексною, відтак, доступною усім, хто її потребує.

Від жовтня місяця 2015 року до травня 2016 року ГО “Елеос” запровадила в Одесі роботу виїзної служби паліативної допомоги важко хворим дітям на дому.

Завдання нашої виїзної служби – підвищити якість життя хворих діточок та їхніх сімей. А оскільки для паліативних пацієнтів паліативної медицини вже недостатньо, тому вони конче потребують, перш за все, психологічної, духовної та соціальної підтримки, в тому числі, і для їхніх родин.

Очевидно також, що для ефективної роботи виїзної служби потрібен транспортний засіб, завдяки якому ця допомога максимально наближається до хворої дитини – до неї до дому. Ми вибрали невеличку, бюджетну машину – Daewoo Matiz від виробника, яка має потрібний для виїзної служби функціонал та коштує близько 167 000 грн. ($ 6185 або € 6000).

Ми самі не сидимо склавши руки і самотужки намагаємось зібрати потрібні кошти. Так, 10 жовтня 2015 р. ми провели Телемарафон по залученню коштів для забезпечення мобільності виїзної паліативної служби, де було зібрано 36000 гривень ($1330). Відео телемарафону (онлайн-трансляція ООД ТРК):

До нашої ініціативи підключилися наші колеги. Красно дякуємо колегам з БФ “Мати Тереза”, які люб’язно передали ГО “ЕЛЕОС” $315, зібрані на благодійному концерті Ніно Катамадзе 24 травня 2016 року.

Також $50 люб’язно передала нам пані Людмила Вусек – упорядниця виставки малюнків паліативних хворих діточок з Одеси, що відбулася 20.03.2016 р. у м. Лос-Анджелесі (США).

Таким чином, станом на березень 2017 року ми вже акумулювали $1695 від $6185 потрібних.

Дефіцит коштів на авто для виїзної педіатричної паліативної служби становить $4490

Цього, на жаль, не вистачить для придбання авто. Тому ми запрошуємо Всіх небайдужих долучитися до нашої соціальної ініціативи, зокрема, через відпрацьований механізм соціального партнерства – благодійництво та меценатство.

Просимо всіх небайдужих приєднатись до нашої благодійної ініціативи та очікуємо на Вашу щиру благодійну участь в її фінансуванні. Ми переконані, що завдяки подібному соціальному партнерству, ці категорії нужденних громадян нашої Одещини матимуть гідну світовим стандартам якість паліативної опіки наприкінці свого життя.

Сподіваємось на Ваше милосердя та щире бажання допомогти важко хворим!

Реквізити для перерахування благодійних внесків для тих, хто хоче допомогтиЗалишити відповідь