Виїзна педіатрична паліативна служба ГО ЕЛЕОС_2015-2016

ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ ГО «ЕЛЕОС»

«ВИЇЗНА ПЕДІАТРИЧНА ПАЛІАТИВНА СЛУЖБА»

Виїзну педіатричну паліативну службу (ВППС) створено ГО «ЕЛЕОС», за підтримки ТДВ “ІНТЕРХІМ”, згідно Договору про співпрацю від 9 квітня 2015 р. з КУ «Дитяча міська поліклініка №6».

Мета діяльності ВППС – підвищення якості життя дітей, які страждають на важкі прогресуючі захворювання у їхній термінальній стадії або за умови обмеженого прогнозу життя, які не можуть бути вилікувані сучасними і доступними методами та засобами, і супроводжуються вираженим хронічним больовим синдромом, тяжкими розладами функцій органів та систем, потребують кваліфікованої медичної допомоги та догляду, психологічної, соціальної та духовної підтримки та членів їхніх родин (цільові групи договору) на території, яка обслуговується КУ «Дитяча міська поліклініка №6»

В обов’язки ГО «ЕЛЕОС» входить участь у наданні Комплексної Допомоги представнику цільової групи мультидисциплінарною командою, а саме:

надавати соціальний, психологічний та духовний компоненти Комплексної Допомоги представнику цільової групи, до медичного висновку про потребу в наданні Комплексної Допомоги якого включено послуги психолога, соціального працівника, духівника та волонтера у межах та порядку, які узгоджено сторонами Договору.

До мультидисциплінарної команди від ГО «ЕЛЕОС» увійшли наступні 7 спеціалістів (штатний розпис):

 1. психолог – 2 особи,
 2. соціальний працівник – 1 особа,
 3. менеджер-диспетчер – 1 особа,
 4. менеджер по соціальній роботі – 1 особа,
 5. медична сестра 1 особа,
 6. логопед – 2 особи.

 

На обліку у ВППС знаходились 13 осіб, з них 9 осіб – обслуговувались у КУ «Дитяча міська поліклініка №6».

 

Обсяг робіт, виконаних спеціалістами ГО «ЕЛЕОС» на «01» квітня 2016 року

 1. Розроблено обліково-звітну документацію ВППС, функціональні обов’язки та посадові інструкції спеціалістів ВППС.
 2. Перший виїзд ВППС проведено 18 жовтня 2015 р. Від 18.10.2015 р. до 22.03.2016 р. ВППС проведено 96 виїздів за місцем проживання пацієнтів, зокрема:
ПІБ пацієнта Кількість виїздів ПІБ пацієнта Кількість виїздів
Марія К. 17 Віктория У. 8
Глеб С. 14 Вероніка Б. 5
Микола Р. 12 Софія С. 3
Маша Ц. 12 Євгенія З. 1
Денис Д. 12 Анастасия М.
Олександр В. 12 Марія Н.
Владислав К.

 

 1. Згідно Порядку надання паліативної допомоги кожному пацієнту ВППС надано (проведено):
 • психолого-педагогічну діагностику нервово-психічного розвитку,
 • логопедичну діагностику,
 • оцінювання соціальних потреб дитини (анкетування),
 • сімейну діагностику,
 • індивідуальне та сімейне психологічне консультування,
 • консультації з питань паліативного догляду (санітарно-гігієнічний догляд, соціальний захист, юридичне забезпечення).

Зокрема, проведено 24 консультативні сесії для батьків, 38 арт-терапевтичних сесій для важкохворих дітей.

За підтримки організацій-партнерів проведено 6 юридичних консультацій (в тому числі, надано 2 письмові юридичні консультації для батьків).

 1. В пацієнтській організації, ГО «Особливі діти» та гематологічне відділення обласної дитячої лікарні проведено понад 30 сесій психотерапевтичної групи підтримки для батьків важко хворих дітей “Вірити та жити”.
 2. Організовано 2 курси масажу для батьків важкохворих дітей.
 3. Проведено 8 балінтовських груп для працівників ВППС та волонтерів.
 4. 20.03.2016 р. проведено благодійну виставку малюнків важкохворих дітей у м. Лос-Анджелес (США) «Від серця до серця» для фінансування потреб сімей, діти яких взяли участь у виставці. Готується подібна виставка у м. Вільнюс (Литва).
 5. Спільно з Українською благодійною біржею ГО Елеос (у якості Оператора допомоги) реалізовано 4 проекти з фінансування нагальних потреб паліативних пацієнтів ВППС, зокрема, для Дениса Д. на суму 5530 грн., для Марії К. на суму 8400 грн., для  Гліба С. на суму 9494 грн. та Т.Бабчука на сумму 220 000 грн. (станом на 05.03.2017  р. на етапі завершення).
 6. Проведено благодійний збір коштів для придбання інвалідного візку для дитини-інваліда (зібрано 33000 грн.), проведено маркетинг та закупівлю візка (матеріали у ФБ: тут, тут, тут, тут).
 7. З 31.03 по 14.03.2016 р. проведено благодійний збір коштів для лікування п. Галини Могильницької (15 612 грн.), кошти передано їй на проведення курсу діагностики та лікування.

Потреби ВППС:

 1. Доукомплектувати службу медичними працівниками КУ «Дитяча міська поліклініка №6» для належного виконання Порядку надання паліативної допомоги пацієнтам ВППС.
 2. Започаткувати регулярну діяльність нарад мультидисциплінарної команди з обов’язковою участю медиків – представників КУ «Дитяча міська поліклініка №6».
 3. Започаткувати навчання медичних працівників КУ «Дитяча міська поліклініка №6» за курсом «Основи паліативного догляду».
 4. Приміщення для ВППС.

 

До речі, 9 грудня 2015 р. до Одеси завітав голова ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги” В. М. Князевич, який мав декілька важливих зустрічей з очільниками охорони здоров’я в місті, зокрема, з головою відповідного Департаменту І.В. Шпаком (відео). На зустрічі була згадана і наша ініціатива, яка, за словами І.В. Шпака та В.М. Князевича, матиме продовження вже у січні 2016 року у вигляді підрозділу міського Департаменту.

 

З весни 2016 року наша виїзна служба призупинила свою роботу на виїздах через неукомплектованість медичними фахівцями. Наразі ми продовжуємо роботу в пацієнтських організаціях – працює психотерапевтична група “Вірити та жити”, яка на благодійних засадах задовольняє невеликий спектр потреб важкохворих діточок та їхніх батьків – психологічний та соціальний супровід.

Сподіваємось на краще!

 Залишити відповідь