Телемарафон по залученню коштів для забезпечення мобільності виїзної паліативної служби_2015

Громадська організація «Елеос» (м. Одеса), за підтримки МФ «Відродження», до Всесвітнього дня паліативної допомоги, який у цьому році випадає на 10.10.2015 року, провела благодійну акцію «ТЕЛЕМАРАФОН ПО ЗАЛУЧЕННЮ КОШТІВ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МОБІЛЬНОСТІ ВИЇЗНОЇ ПАЛІАТИВНОЇ СЛУЖБИ».

 Актуальність проекту. Відомо, що Україна на сьогодні значно відстає від розвинутих країн у сфері надання паліативної допомоги особам з невиліковними захворюваннями. Від 2009 року в Україні зроблено декілька кроків з інтеграції паліативної допомоги до системи соціального захисту через створення у всіх районах столиці відділень паліативної медицини та хоспісів, виїзних мобільних бригад для надання відповідної медичної та соціальної допомоги хворим вдома та психологічної – членам їхніх родин. Подібні проекти функціонують також у Києві, Рівному, Івано-Франківську та Виноградові.

Тим не менше в Одесі не існує жодного відділення паліативної медицини та хоспісу, хоча кількість хворих, в тому числі дітей, з паліативним статусом (включно із членами їхніх родин) за різними оцінками складає понад 10 тисяч осіб. Підвищити якість життя осіб з невиліковними хворобами (які складають загрозу життю або скорочують його термін) можливо за допомогою паліативної допомоги, яку можна наблизити до споживача за допомогою виїзної паліативної служби. Остання якнайкраще виконує один з найважливіших постулатів Європейської декларації з паліативної допомоги (2014 р.) – надати пацієнтам та їх сім’ям своєчасний доступ до паліативної допомоги відповідно до рівня їхніх потреб. Подібна, виїзна форма надання паліативної допомоги – визнаний у всьому світі спосіб підвищення якості життя паліативних пацієнтів на дому, яка, звісно, потребує мобільності – транспортного засобу.

           

           Проблема, на вирішення якої спрямовано проект. Паліативний підхід дає можливість забезпечити хворого комплексною, всебічною допомогою, яка у м. Одесі фактично не реалізована. На сьогодні в Одесі не існує жодного відділення паліативної медицини та хоспісу, проте кількість хворих, в тому числі дітей, з паліативним статусом (включно із членами їхніх родин) за різними оцінками складає понад 50 тисяч осіб. Одним з кроків до доступності паліативної допомоги в Одесі є створення виїзної паліативної служби, яка є мобільною, економічно вигідною та комплексною, відтак, доступною усім, хто її потребує.

Мета проекту – забезпечити виїзну педіатричну паліативну службу ГО «Елеос» мобільним засобом пересування – штатним авто. Дана ініціатива істотно доповнює 3-хрічну роботу ГО «Елеос» у сфері паліативної допомоги у  м. Одесі. На сьогодні нами, у співпраці з КУ «Дитяча поліклініка №6» м. Одеси, розбудовується перша в м. Одесі виїзна служба педіатричної паліативної допомоги вдома.

Цільова аудиторія акції: (1) паліативних хворих, в тому числі, дітей; (2) та членів їхніх сімей.

 

  Партнерські організації, що братимуть участь у реалізації проекту:

1.           Управління культури і туризму, національностей та релігій Одеської обласної ради,

2.           КУ «Одеська обласна філармонія»,

3.           Івано-Франківський обласний клінічний центр паліативної допомоги,

4.           Одеський осередок ВГО «Ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги»,

5.           Одеська обласна державна телерадіокомпанія.

 

  Діяльність в межах проекту сконцентрована по трьох напрямках:

1.           проведення 10.10.2015 р. телемарафону по залученню коштів для забезпечення мобільності виїзної паліативної служби, в тому числі:

a.    рекламна компанія благодійної акції із збору коштів для придбання авто виїзної паліативної служби ГО «Елеос»;

b.    маркетинговий аналіз питання придбання авто;

c.    придбання авто (трансфер, оформлення та реєстрація);

2.           залучення коштів у період до 10.10.2015 р. через проведення благодійних концертів митців м. Одеси тощо.

3.           адвокація інтересів паліативних хворих у м. Одесі та області через проведення круглого столу «Актуальні проблеми паліативної допомоги Одещини» із залученням громадських, наукових діячів, фахівців у галузі паліативної допомоги, меценатів та спонсорів, фізичних та юридичних осіб та всіх небайдужих – у період до 10.10.2015 р.

 

            Очікувані результати проекту:

  • зібрані благодійні кошти для придбання транспортного засобу виїзної паліативної служби ГО «Елеос»;
  • поінформована громадськість міста і області та партнери про стан паліативної допомоги у м. Одеса та області;
  • створені умови для придбання транспортного засобу (маркетинговий аналіз ринку авто, вибір способу фінансування покупки тощо).

Короткострокові результати реалізації проекту представлені:

1.           оснащенням виїзної паліативної служби транспортним засобом, що підвищить якість паліативних послуг у м. Одесі;

2.           активізації важливої соціальної теми на міському рівні, на вирішення якої сподівається багато чисельна міська популяція невиліковно хворих та їхні родини.

Довгострокові (у 3-5-річній перспективі) результати реалізації проекту, насамперед, полягають в організації та розвитку служби паліативної допомоги у м. Одеси та Одеській області.

            Реквізити для перерахування благодійних внесків (для резидентів України):

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЕЛЕОС»

Україна, 65074, м. Одеса, вул. Малиновського, 41, кв. 60

Свідоцтво № 1411128 від 20.11.2013 р., код ЄДРПОУ 38989186

р/р № 26003054306733 у ПАТ КБ «Приватбанк», МФО 328704

Призначення платежу: Благодійний внесок. Без ПДВ.

Коротко про результати проекту:

1.      Завдяки проведеним заходам залучено 36 472 грн. благодійних коштів.

2.      Проведено інформування громадськості міста (загальне число учасників наших заходів складає до 800 осіб) та актуалізовано важливу тему сьогодення: «Стан паліативної допомоги важко хворим дітям в м. Одесі».

3.      Проведено аналіз стейкхолдерів Одеського регіону у питанні розвитку паліативної допомоги.

4.      Налагоджено зв’язок з декількома впливовими стейкхолдерами регіону:

  • обласною державною адміністрацією, в особі начальника управління культури, національностей та релігії, О. В. Олійник;
  • міським департаментом охорони здоров’я, І.В.Шпак;
  • ТДВ ІНТЕРХІМ (м. Одеса);
  • УКРАЇНСЬКОЮ БЛАГОДІЙНОЮ БІРЖЕЮ (м. Київ) та CHILDREN SOS UKRAINE (Литва), з яким розпочато взаємодію у відповідних проектах.

ЗАХОДИ, РЕАЛІЗОВАНІ У ЧАСІ ПРОЕКТУ:

1.1. Пресконференція ГО «ЕЛЕОС» щодо проведення заходів гранту:

§  Дата (період) та місце проведення заходу: 24.06.2015 р., Одеський кризовий медіацентр.

§  Тип та назва заходу: брифінг про заходи ГО «ЕЛЕОС», які проводитимуться за підтримки МВФ «Відродження» 10.10.2015 р.

§  Тематика заходу: інформування громадськості міста щодо заходів ГО «ЕЛЕОС» в рамках виграного міні-гранту МВФ «Відродження». Звернення до доброчинців про потреби ГО «ЕЛЕОС» у реалізації її проектів.

§  Аудиторія заходу: 7 журналістів Одеського кризового медіацентру, спосіб їх залучення – запит-звернення до керівника Одеський кризовий медіацентру.

§  Реакція аудиторії (результати анкетування, запитання, відгуки, коментарі тощо) та інші результати заходу. Запитання журналістів: 1) проводили ви зріз даних щодо кількості потребуючих паліативної допомоги в регіоні? 2) скільки з них діти? 3) скільки у вас волонтерів в організації, і хто вони? 4) в яких регіонах України вже працює подібні служби? 5) чи допомога буде безкоштовною та регулярною? 6) які кошти вам потрібні?

§  Посилання про захід в мережі Інтернет:

1.      https://www.youtube.com/watch?list=PL94wTPfw3kGCZNfZdNG9TNhjRepieTPDh&v=3wysQzsLsfc
2.      https://www.facebook.com/eleos.odesa/posts/960692660649604

 

1.2. Брифінг (прес-конференція)  ГО «ЕЛЕОС» та партнерів проекту «Актуальні проблеми паліативної допомоги Одещини»:

§  Дата (період) та місце проведення заходу: 22.09.2015 р., мала зала Одеської обласної філармонії.

§  Тип та назва заходу: Брифінг (прес-конференція) ГО «ЕЛЕОС» та партнерів проекту «Актуальні проблеми паліативної допомоги Одещини».

§  Тематика заходу: інформування громадськості міста інформування громадськості міста щодо заходів ГО «ЕЛЕОС» в рамках виграного міні-гранту МВФ «Відродження».

§  Аудиторія заходу (кількість та тип учасників, спосіб їх залучення): журналісти телеканалів ТРК ГРАД, ТРК «Южная волна».

§  Реакція аудиторії (результати анкетування, запитання, відгуки, коментарі тощо) та інші результати заходу: запитання журналістів про проект, його тривалість, учасників, партнерів, стан паліативної допомоги в м. Одесі, плани ГО «ЕЛЕОС» та її партнерів про плани на майбутнє.

§  Посилання (з точними адресами) на анонс та новину про захід в мережі Інтернет:

1.      репортаж на ТРК «Южная волна»: https://youtu.be/dHa97YhILvw?t=7m22s (див. з 7 хв. 22 сек.)

2.      на офіційному сайті ГО «ЕЛЕОС»: https://sites.google.com/site/eleosodesa/podiie-ta-novini/22092015pres-konferenciagoeleossodoblagodijnoieakciie

3.      у ФБ-групі ГО «ЕЛЕОС»: https://www.facebook.com/events/1639596656320338/

 

1.3. Інтерв’ю в програмі «Імена» Б.Чуфуса на ООД ТРК.

§  Дата (період) та місце проведення заходу: 11.09.2015 р., студія ООД ТРК.

§  Тип та назва заходу: інтерв’ю.

§  Тематика заходу: інформування громадськості міста інформування громадськості міста щодо філософії паліативної допомоги, її стану в м. Одеса та заходів ГО «ЕЛЕОС» в рамках виграного міні-гранту МВФ «Відродження».

§  Аудиторія заходу (кількість та тип учасників, спосіб їх залучення): населення на 70% площі Одеської області.

§  Реакція аудиторії (результати анкетування, запитання, відгуки, коментарі тощо) та інші результати заходу: запитання журналіста-ведучого про проект, його тривалість, учасників, партнерів, стан паліативної допомоги в м. Одесі, плани ГО «ЕЛЕОС» та її партнерів про плани на майбутнє.

§  Посилання (з точними адресами) на анонс та новину про захід в мережі Інтернет:

1.      на офіційному сайті ГО «ЕЛЕОС»: https://sites.google.com/site/eleosodesa/podiie-ta-novini/osnovipaliativnoiedopomogiprogramapidgotovkifahivcivtavolonterivvidgoeleos

2.      у ФБ-групі ГО «ЕЛЕОС»: https://www.facebook.com/eleos.odesa/videos/102853778 0531758/

 

1.4.  Благодійний концерт тріо Олексія Петухова.

§  Дата (період) та місце проведення заходу: 22.09.2015 р., велика зала Одеської обласної філармонії.

§  Тип та назва заходу: пресконференція ГО «ЕЛЕОС» та партнерів проекту про проведення благодійної акції у м. Одесі.

§  Тематика заходу: інформування громадськості міста інформування громадськості міста щодо заходів ГО «ЕЛЕОС» в рамках виграного міні-гранту МВФ «Відродження».

§  Аудиторія заходу (кількість та тип учасників, спосіб їх залучення): 356 осіб, зовнішня реклама (біг-борди, сіті-лайти та об’ява у соціальних мережах).

§  Реакція аудиторії (результати анкетування, запитання, відгуки, коментарі тощо) та інші результати заходу: залучено 1364 грн. благодійної пожертви, реалізовано 15 квитків по 50 грн.

§  Посилання (з точними адресами) на анонс та новину про захід в мережі Інтернет:

1.      на офіційному сайті ГО «ЕЛЕОС»: https://sites.google.com/site/eleosodesa/podiie-ta-novini/23092015blagodijnijkoncerttrioopetuhova

2.      у ФБ-групі ГО «ЕЛЕОС»: https://www.facebook.com/events/856532321134351/

 

1.5.  Благодійний благодійний концерт академічного ансамблю української музики, пісню і танцю «Чайка» Одеської обласної філармонії.

§  Дата (період) та місце проведення заходу: 30.09.2015 р., велика зала Одеської обласної філармонії.

§  Тип та назва заходу: благодійний концерт ансамблю «Чайка».

§  Тематика заходу: збір благодійних коштів за рахунок проведення концерту ансамблю «Чайка».

§  Аудиторія заходу (кількість та тип учасників, спосіб їх залучення): 350 осіб, наружна реклама (біг-борди, сіті-лайти та об’ява у соціальних мережах).

§  Реакція аудиторії (результати анкетування, запитання, відгуки, коментарі тощо) та інші результати заходу: присутні біля 320 осіб на концерті, зібрано 720 грн. благодійної пожертви, реалізовано 19 квитків по 50 грн.

§  Посилання (з точними адресами) на анонс та новину про захід в мережі Інтернет:

1.      на офіційному сайті ГО «ЕЛЕОС»: https://sites.google.com/site/eleosodesa/podiie-ta-novini/30092015koncertkoncertakademicnogoansambluukraienskoiemuzikipisnuitancucajka

2.      у ФБ-групі ГО «ЕЛЕОС»: https://www.facebook.com/events/894010764015231/

 

1.6.  Благодійний концерт артистів Одеської обласної філармонії:

§  Дата (період) та місце проведення заходу: 07.10.2015 р., велика зала Одеської обласної філармонії.

§  Тип та назва заходу: галакнцерт артистів Одеської обласної філармонії.

§  Тематика заходу: збір благодійних коштів за рахунок проведення концерту артистів Одеської обласної філармонії.

§  Аудиторія заходу (кількість та тип учасників, спосіб їх залучення): журналісти телеканалів ТРК ГРАД, ТРК «Южная волна».

§  Реакція аудиторії (результати анкетування, запитання, відгуки, коментарі тощо) та інші результати заходу: присутні біля 300 осіб на концерті, зібрано 310 грн. благодійної пожертви, реалізовано 10 квитків.

§  Посилання  на анонс та новину про захід в мережі Інтернет:

1.      на офіційному сайті ГО «ЕЛЕОС»: https://sites.google.com/site/eleosodesa/podiie-ta-novini/zapisbezzagolovka

2.      у ФБ-групі ГО «ЕЛЕОС»: https://www.facebook.com/events/1510113245975956/

 

1.7.  Благодійний телемарафон по залученню коштів для забезпечення мобільності виїзної паліативної служби.

§  Дата (період) та місце проведення заходу: 10.10.2015 р., Одеська обласна державна телерадіокомпанія.

§  Тип та назва заходу: телемарафон по залученню коштів для забезпечення мобільності виїзної паліативної служби.

§  Тематика заходу: збір благодійних коштів за рахунок проведення телемарафон по залученню коштів.

§  Аудиторія заходу (кількість та тип учасників, спосіб їх залучення): журналісти телеканалів ТРК ГРАД, ТРК «Южная волна».

§  Реакція аудиторії (результати анкетування, запитання, відгуки, коментарі тощо) та інші результати заходу: зібрано понад 36 000 грн. благодійної пожертви.

§  Посилання на анонс та новину про захід в мережі Інтернет:

1.      Онлайн-трансляція ООД ТРК – частина 1: https://youtu.be/bIwHzAqejTI

2.      Онлайн-трансляція ООД ТРК – частина 2: https://youtu.be/WwrIglPAcvI

3.      Онлайн-трансляція ООД ТРК – частина 3: https://youtu.be/e93sswOimSw

4.      у ФБ-групі ГО «ЕЛЕОС»: https://www.facebook.com/events/1479816148990945/

 

1.8. Пресконференція ГО «ЕЛЕОС» про результати проекту:

§  Дата (період) та місце проведення заходу: 12.11.2015 р., Одеський кризовий медіацентр.

§  Тип та назва заходу: брифінг про результати заходів ГО «ЕЛЕОС», які проводилися  в рамка міні-гранту за підтримки МВФ «Відродження».

§  Тематика заходу: інформування громадськості міста щодо про результати заходів ГО «ЕЛЕОС», які проводилися  в рамка міні-гранту МВФ «Відродження».

§  Аудиторія заходу: 5 журналістів Одеського кризового медіацентру, спосіб їх залучення – запит-звернення до керівника Одеський кризовий медіацентру.

§  Реакція аудиторії (результати анкетування, запитання, відгуки, коментарі тощо) та інші результати заходу. Запитання журналістів: 1) кількість потребуючих паліативної допомоги в регіоні? 2) скільки з них діти? 3) які спеціалісти надаватимуть паліативну допомогу?

§  Посилання про захід в мережі Інтернет:

Онлайн на каналі Одеського кризового медіа центру: https://youtu.be/uVqT7qfPUXg